Tesan poraz Vrbašanki od lidera šampionata

Košarkašice Vrbasa poražene su na domaćem parketu od ekipe Kraljeva
59:62 (18:19, 12:11, 14:21, 15:11).

11 dec 2022 0 comment

Naš tim bolje otvara utakmicu, obzirom da je na semaforu posle tri minuta pisalo 11:3. Gošće su brzo došle do izjednačenja pa i do minimalne prednosti sa kojom odlaze na prvu pauzu- 18:19.

Tvrda i izjednačena druga četvrtina dovela je do potpunog egala na velikom odmoru- 30:30.

Kraljevčanke dolaze lakim poenima na plus devet polovinom treće deonice. Tu razliku Štrudlice uspevaju da smanje- 44:51.

Ostvarila je ekipa Kraljeva na početku četvrte četvrtine i dvocifrenu prednost, ali se Vrbas nije predao. Topio je prednost, zahvaljujući čvrstoj odbrani stigao na posed razlike, imao i dva napada za produžetak, ali je na kraju gost slavio- 59:62.

Mnogobrojna publika je večeras videla hrabar i borben Vrbas koji ne preza ni od koga. Devojke upravo zbog toga zaslužuju čestitke.

Sledeće nedelje ekipu očekuju dve utakmice, a prva od njih biće u sredu u Beogradu kada će gostovati Art basketu.