Štrudlice ubedljive u Vršcu

Košarkašice Vrbasa savladale su na gostovanju ekipu Vršca rezultatom 54:84 (12:14, 14:21, 13:31, 15:18).

14 nov 2022 0 comment

Tvrda i izjednačena prva četvrtina pripala je Vrbašankama, pošto je na prvoj pauzi rezultat bio 12:14.

Imale su Štrudlice i sedam poena prednosti sredinom druge deonice. Domaće se mini- serijom vraćaju na posed razlike, ali ekipa trenera Vesne Džuver vezavši šest poena na poluvreme odlazi sa plus devet- 26:35.

Treća četvrtina je odlučila pobednika. Sjajno otvaranje iste donelo je plus 20 našim devojkama (28:48), da bi do isteka pola sata igre prednost dodatno narasla- 39:66.

Razlika je rutinski održana i do kraja meča, a vredna pomena je i činjenica da su skoro sve devojke dobile svoju šansu.

Luketa, Ana Vučetić 2, Jozić 7, Jovović 13, Marčetić 27 (6 sk), Perunović, Reljić, Popović 8, Anđela Vučetić, Marojević 8 (6 sk), Mijatović 19 (11 sk).

Upisan je četvrti trijumf, a reakcija devojaka nakon poraza u prethodnom kolu bila je zamajac za ovu pobedu.

Sve čestitke devojkama i stručnom štabu na novoj pobedi! Sledi dvonedeljna pauza i prilika da se devojke odmore i pripreme za izazove u nastavku šampionata.

Autor: Mališa Miljanić