Trijumf Vrbasa na otvaranju sezone!

Utakmica I kola Prve ženske lige u košarci

10 okt 2022 0 comment

Košarkašice Vrbasa pobedom su otvorile sezonu, savladavši na gostujućem terenu Novosadsku ŽKA 65:81 (12:18, 23:28, 17:16, 13:19).

Meč bolje otvara Vrbas, serijom 10:2. Domaće su se nakon tajmauta konsolidovale i izjednačile. Ipak, kraj takođe pripada našim devojkama, za 12:18 na isteku 10 minuta igre.

Početkom druge deonice, boljom igrom na obe strane parketa, izabranice Vesne Džuver u jednom momentu odlaze i na plus 17, ali Novosađanke do poluvremena spuštaju razliku- 35:46.

Identičan scenario je viđen i u trećoj četvrtini. Štrudlice su se opet značajno odlepile, ali se domaćin ne predaje i posle pola sata igre rezultat glasi 52:62.

Prišla je Novosadska ŽKA u poslednjoj deonici i na deficit od svega šest poena (59:65), ali su Vrbašanke imale odgovor na nalet rivala, i slavile pobedu- 65:81.

Iako rezultat tako ne govori, gledali smo napetu i interesantnu utakmicu. Treba istaći čak 57 skokova naše ekipe, uz 17 timskih i asistencija i 12 ukradenih lopti.

Vrbas: Luketa, Ana Vučetić 5 (10 skokova), Jozić 9 (osam asistencija), Jovović 13 (sedam skokova), Marčetić 18 (osam skokova), Perunović, Reljić, Popović 5, Anđela Vučetić, Marojević 10, Mijatović 21 (18 skokova), Zdravković.

Sve čestitke zaslužuju devojke na čelu sa stručnim štabom za današnju pobedu.

U narednom kolu, Vrbas će u još jednom vojvođanskom drbiju, ugostiti ekipu Vojvodine 021.