Žkk Proleter - ŽKK Vrbas

Nova pobeda! Štrudlice bolje od Proletera u Zrenjaninu - 65:79 (17:20, 22:18, 11:24, 15:17).

23 okt 2021 0 comment

U meč su bolje ušle naše devojke, koje su imale i plus 10, ali je Proleter vezao nekoliko uspešnih napada pa je na kraju prve četvrine bilo 17:20.

U drugoj četvrtini je domaćin pogodio otvorene šuteve, a naše košarkašice su ušle u problem sa ličnim greškama. Zbog svega toga je tim iz Zrenjanina na poluvreme otišao sa minimalnom prednošću - 39:38.

Treću četvrtinu smo konačno gledali Štrudlice u pravom izdanju. Agresivna odbrana, laki poeni, efikasan napad i sve to je rezultiralo sa 24:11.

U poslednjih 10 minuta, izabranice Vesne Džuver nisu dozvolile rezultatski priključak rivalu i rutinski su priveli utakmicu kraju.

Sa indeksom korisnosti 38 (16 poena i 20 skokova) najkorisniji igrač pobedničke ekipe bila je kapiten Milena Laković. Poenterski su se, kako smo navikli, istakle Kaja Proktor sa 23, čemu je dodala i 10 skokova, kao i Nataša Mijatović sa 22 i 11 uhvaćenih lopti. Marčetić je, takođe, imala dvocifren košgeterski učinak, jer je meč završila sa 12 postignutig poena. No, po običaju, čestitke zaslužuju sve devojke koje su bile u sastavu za ovaj susret.

Sve čestitke našim devojkama i stručnom štabu na novom trijmfu!

Naredni meč Vrbas igra sledećeg vikenda protiv Partizana na domaćem parketu.