Pobeda Štrudlica u Nišu

Do prvenca u novoj sezoni, ŽKK Vrbas dolazi trijumfom nad Studentom u Nišu, rezultatom 74:86 (22:25, 9:25, 21:20, 22:16)

20 okt 2021 0 comment

Naše devojke su sjajno otvorile meč, vezavši 10 poena. Ipak, domaćin se pribrao i na kraju prvog perioda je bilo svega plus tri za naš tim - 22:25.

U drugoj četvrtini naše "Štrudlice" su, dobrom odbranom i strpljivim napadom, povećavale kapital i na poluvreme su otišle sa plus 19- 31:50.

U trećem periodu se očekivao odgovor domaće ekipe. Krenule su agresivno, prišle na -14, ali su Vrbašanke imale spreman odgovor.

U poslednjih 10 minuta naše devojke nisu dozvolile rivalu da se značajnije približi, rutinski su održale prednost i slavile izuzetno važan trijumf.

Do pobede su nas vodile sjajna Kaja Proktor sa 42 poena, pet skokova, četiri asistencije i čak devet ukradenih lopti za ukupan indeks korisnosti 47. Odlična je bila i Nataša Mijatović sa 24 poena, 15 skokova i četiri asistencije. Međutim, pohvale zaslužuju i Marčetić i kapiten Laković i bukvalno sve devojke koje su kročile na parket Čaira, jer je svaka dala svoj doprinos ovoj pobedi.

Lista strelaca: Branžovski 4, Proktor 42, Jozić 1, Raičković, Marčetić 11, Laković 4, Reljić, Mijatović 24, Nurkić, Rudović.

Naredni meč Vrbašanke igraju sledećeg vikenda u Zrenjaninu protiv Proletera.

Autor teksta: Miljanić Mališa, PR ŽKK "Vrbas"