Vrbas savladao Proleter i upisao prvu pobedu u prvenstvu

Košarkašice Vrbasa Medele do prve pobede u prvenstvu Srbije stigle su u meču 3. kola protiv Proletera 023 iz Zrenjanina.

21 okt 2019 0 comment

Izabranice trenera Blagoje Ivića su slavile pred oko 150 gledalaca u CFK „Drago Jovović“ rezultatom 82:68 (18:17, 19:21, 26:20, 19:10), što je treći poraz zrenjaninskog tima.

Gošće su bolje otvorile utakmicu, pa su posle nešto više od tri minuta igre stekle devet poena prednosti – 11:2. Nastavak četvrtine je pripao domaćinu koji je stigao do izjednačenja 13:13, a u finišu četvrtine i do minimalne prednosti 18:17.
U drugoj četvrtini je domaćin bio taj koji je imao vođstvo, a gošće na kraju imale prednost. Trojkom Vulović Proleter je na poluvreme otišao sa minimalnom prednošću 38:37.

Tri vezane trojke domaćina pokrenule su seriju 13:0 kojom su Vrbašanke u 24. minutu povele sa 50:40. Domaći tim do kraja utakmice nije više ispuštao prednost, iako su gošće u nekoliko navrata opasno pretile.
Trojka Žakline Janković tri minuta pre kraja meča za 73:64 bila je znak da pobeda pripada domaćinu.

Dunja Gvero je sa 21 poenom bila najefikasnija u pobedničkom timu (1 skok, 4 asistencije, 4 osvojene lopte). Vanja Mudreša je postigla 19 poena (8 skokova, 3 osvojene lopte), Čarna Prokić 11 (3 asistencije, 4 osvojene lopte).

Kod gošći Jela Vidačić je upisala dabl-dabl učinak sa 18 poena i 16 skokova, a imala je i 2 asistencije i 1 osvojenu loptu. Po 10 poena kod gošći su upisale Jelena Bosnić (3 skoka) i Sofija Olić (5 skokova, 3 asistencije, 3 osvojene lopte).
Vrbas u narednom kolu putuje u Kragujevac na megdan Radničkom, a Proleter dočekuje Crvenu zvezdu.

Slika: lična arhiva