Poraz Štrudlica u Nišu

ŽKK "Student" Niš - ŽKK "Vrbas -Medela" 79:65 (19:16, 15:19, 26:15, 19:15)

30 okt 2017 0 comment

Ekipa Studenta iz Niša, posle bolje igre u drugom poluvremenu savladala je u utakmici 4. kola prvenstva Srbije ekipu Vrbasa Medele sa 79:65 (19:16, 15:19, 26:15, 19:15). Nišlijke su zabeležile treći trijumf, dok su Vrbašanke doživele treći poraz.

Utakmica je odigrana pred oko 200 gledalaca u hali OŠ "Duško Radović" u Nišu. Prvih 20 minuta utakmice protekli su uglavnom u rezultatskoj klackalici. Vrbas je poveo sa 9:2 posle trojke Bijelović u 5. minutu, ali je Studentu trebalo dva minuta da uhvati rezultatski priključak. Domaći tim je u finišu četvrtine imao šest poena viška posle poena Vujisić (19:13), ali je ta deonica završena rezultatom 19:16 posle trojke Mudreše. Druga četvrtina protekla je u ravnopravnoj igri, gde je na kraju gost imao poen viška - 35:34 na poluvremenu. Vrbas je bolje ušao i u treću četvrtinu pošto je u 23. minutu poveo sa 41:35. Tim trenera Dejana Mudreše je držao rezultatsku prednost do 27. minuta kada je Milošević trojkom donela Studentu vođstvo 45:44. Bila je to prekretnica u meču pošto je Student ubrzo stigao do deset poena razlike, što je bilo odstojanje i na kraju treće četvrtine - 60:50. Dve vezane trojke Milošević i Dimitrijević u 33. minutu donele su Studentu preko potreban mir u zavšrnici utakmice i veliki trijumf. Milošević je bila najefikasnija u pobedničkom timu sa 18 poena, 17 je ubacila Vujisić, 16 Mijatović (8 skokova), a 11 Jeremić. Kod gošći Erak je postigla 17 poena (7 skokova), a Bijelović 13 (6 skokova).

U narednom 5. kolu ŽKLS, "Štrudlice", dočekuju odličnu ekipu ŽKK "Kraljevo", meč je sakazan za subotu, 04.11.2017. CFK "Drago Jovović"", sa početkom od 19h.

Izvor: košarka24.rs