Štrudlice do nove pobede

ŽKK "Spartak" Subotica - ŽKK "Vrbas Medela" Vrbas, 64:76 (13:20, 16:21, 16:14, 19:21)

27 feb 2017 0 comment

U okviru 20. kola Ženske košarkaške lige Srbije, "Štrudlice" su još jednom rutinskom partijom savladale kao gošće ekipu ŽKK "Spartak" u Subotici rezultatom 76:64 (20:13, 21:16, 14:16, 21:19). Vrbašanke su ostvarile 12. pobedu i iz 20 utakmica imaju 32 boda, što ih ostavlja u trci za četvrto mesto i plasman u play -off. Spartak je doživeo 12. poraz i ostao u sredini tabele.

Utakmicu u dvorani "Dudova šuma" posmatralo je stotinak gledalaca. ŽKK "Spartak" je u uvodnim minutama stekao blagu prednost, međutim "Štrudlice" u 6. minutu preuzimaju rezultatsku inicijativu i serijom 12:2 dobijaju prvu četvrtinu rezultatom 20:13. "Štrudlice" su nastavile u istom ritmu i na početku druge četvrtine i serijom 9:0 u 15. minutu stižu do vođstva 34:18. Ekipa Vrbasa do kraja poluvremena nije ispuštala dvocifrenu prednost, a visoku prednost Vrbašanki ublažila je Rada Vidović, trojkom, u poslednjim momentima četvrtine, za konačnih 29:41, na poluvremenu. Do sredine trećeg perioda Vrbašanke su držale čvrsto vođstvo, međutim, došlo je do očekivanog pada u igri, na šta su se nadovezale dve vezane lične greške u napadu, pa je Spartak serijom od osam vezanih poena prišao u 27. minutu na šest poena zaostatka - 43:49. Skoro dva minuta nakon toga nije bilo poena na utakmici, da bi u finišu ekipa Vrbasa ponovo stekla dvocifrenu prednost, s kojom je ušao u poslednji period - 55:45. Vrbas je u uvodnim minutama poslednje četvrtine otklonio sve dileme oko krajnjeg ishoda. U 34. minutu je poveo sa 66:50, u 38. minutu stekao maksimalnih 20 poena prednosti (74:54), a domaći tim je u finišu meča uspeo samo da ublaži poraz. U ekipi Vrbasa pet igračica je ostvarilo dvocifren učinak: Nataša Mijatović je bila najefikasnija sa 19 poena (7 skokova), 15 je ubacila Jelena Nikpaljević (8 skokova), 14 Maša Janković (13 skokova), po 13 Miljana Džombeta i Olga Stepanović. U ekipi domaćina, Rada Vidović je bila najefikasnija sa 19 poena, a 14 je ubacila Nataša Pavlov.

ŽKK "Vrbas - Medela" u narednom kolu ŽKLS u CFK "Drago Jovović", dočekuje ekipu ŽKK "Partizan 1953". Meč je zakazan za subotu, 04.03.2017. god. sa početkom od 17:30h.