Poraz "Štrudlica" u derbiju

ŽKK "Vrbas" Vrbas - ŽKK "Radivoj Korać" Beograd 61:71 (15:15, 18:13, 14:22, 14:21)

15 feb 2017 0 comment

U 17. kolu Ženske košarkaške lige Srbije, u "sivilu" obe ekipe, nešto boljom igrom u drugih 20 minuta branioci titule, košarkašice ŽKK "Radivoj Korać", savladale su, u CFK "Drago Jovović" pred oko 500 gledalaca, domaći tim "Štrudlica" rezultatom 71:61 (15:15, 13:18, 22:14, 21:14). Beograđanke su zadržale pristojnu razliku na vrhu tabele, trenutno su prve sa 34 boda iz 18 utakmica. Vrbas je ovim porazom umanjio šanse u borbi za play-off, trenutno se nalazi na šestom mestu sa 27 bodova iz 17 utakmica (skor 10 pobeda, 7 poraza).

Gošće iz prestonice su u 9. minutu stekle pet poena prednosti (15:10), što je bilo najveće vođstvo neke od ekipa do tada. Međutim, posle tajm auta u finišu četvrtine, domaći tim je stigao do izjednačenja 15:15, što je bio rezultat prve četvrtine. Sredina druge četvrtine pripala je domaćem timu. Serijom 11:0 "Štrudlice" su povele sa 28:20. Ipak, prednost nije dugo držana pošto je Mitrović vezala dve trojke, a zatim je pogodila i Teodora Turudić za izjednačenje. Finiš je pripao domaćinu. Košarkašice Vrbasa, sa pet vezanih poena, na poluvreme odlaze sa rezultatom 33:28. Dobro je "Vrbas" otvorio treću četvrtinu. Trojkom Džombete i poenima Stepanović, tim trenera Dejana Mudreše je u 22. minutu stekao najvećih 10 poena prednosti - 38:28. Ni ovog puta, međutim, nije trebalo puno ekipi Koraća da se vrati rezultatski u meč. Turudić sa šest poena i Spasojević sa linije penala, posle tehničke greške dosuđene domaćem treneru, vratile su Korać na 38:35. Do kraja četvrtine Beograđanke su preuzele vođstvo i u poslednju četvrtinu ušle sa tri poena prednosti - 50:47. Tim trenera Miloša Pavlovića sredinom poslednje četvrtine je uspeo da prelomi utakmicu. Serijom 8:2, Korać je u 36. minutu stigao do vođstva 62:53. U finišu meča, domaći tim, inače u skraćenoj rotaciji, ostao je bez nekoliko startera zbog pet ličnih grešaka, a gost je umeo da kazni i novu tehničku grešku dosuđenu domaćoj ekipi, i na kraju zabeleži bitnu pobedu za očuvanje prvog mesta uoči play-offa.
U pobedničkom timu, koji je nastupao bez Nikolić i Jelić, Teodora Turudić je bila najefikasnija sa 17 poena (16 skokova), Lidija Vučković je postigla 15, Milica Mitrović 13, a Nevena Vučković 10. Kod domaćina, Olga Stepanović je postigla 16 poena (8 skokova), Miljana Džombeta 15, Nataša Mijatović 14 (9 skokova), a Jelena Nikpaljević 13 (8 skokova).

"Štrudlice" narednog vikenda gostuju u Vršačkom SC "Milenijum", ekipi domaćina, ŽKK "Vršac", u još jednom derbi meču, veoma važnom za plasman u play-off obe ekipe.