Štrudlice odlične pred domaćom publikom

ŽKK "Vrbas Medela" Vrbas - ŽKK "Spartak" Subotica 74:60 (16:18, 19:11, 18:11, 21:20).

06 dec 2016 0 comment

Košarkašice Vrbasa, u utakmici 9. kola Prve ženske košarkaške lige Srbije, savladale su na domaćem parketu ekipu Spartaka iz Subotice, rezultatom 74:60 (16:18, 19:11, 18:11, 21:20). Izabranice trenera Dejana Mudreše ostvarile su treću uzastopnu a ukupno petu ovosezonsku pobedu i izjednačile su se na deobi 5. mesta tabele PŽLS sa još 3 ekipe.

Utakmica je odigrana pred oko 400 gledalaca u CFK "Drago Jovović". "Štrudlice" su do pobede stigle boljom igrom u drugoj i trećoj četvrtini, dok je prva četvrtina bila izjednačena, sa nekoliko preokreta, da bi sa tri vezana poena Nevene Jović gošće ovaj period rešile u svoju korist rezultatom 18:16. Početak druge četvrtine obeležio je mali broj poena. Vrbas više od tri minuta nije postigao pogodak, da bi zatim napravio seriju 8:0 i poveo sa 26:22 u 16. minutu. Posle poena Miljane Džombete domaći sastav je u 18. minutu imao, do tad najvećih, devet poena prednosti - 33:24, ali je Spartak u finišu ovog dela meča uspeo da smanji zaostatak i stiže na pet poena minusa na poluvremenu - 35:29. Sa četiri vezana poena, na ovom meču odlične, Olge Stepanović, "Štrudllice" u 22. minutu prvi put stiču dvocifreno vođstvo (39:29), ali nedugo zatim usledio je odgovor Subotičanki i mini serija 5:0. Do 25. minuta Spartak je držao priključak. Međutim, tada je praktično usledio i konačan udarac košarkašica Vrbasa. Domaćin pravi seriju od 10:0, za vođstvo 51:36 u 28. minutu. Početkom poslednje četvrtine domaći tim je stekao i 18 poena viška (61:43), koje je ponovio u 34. minutu (63:45), čime je i definitivno rešio utakmicu u svoju korist.

U pobedničkom timu po 21 poen postigle su Latinka Dušanić i Olga Stepanović (7 skokova), dok je Nataša Mijatović ubacila 14 poena. Kod gošći po 12 poena postigle su Milica Ivić (10 skokova) i Rada Vidović, a po 10 Nevena Jović i Sanela Suturović.

Sledećeg vikenda, u okviru 10. kola PŽLS, popularne "Štrudlice" gostuju u Beogradu, ekipi ŽKK "Partizan".