Leteći do 3 boda i nade za opstanak u 1. futsal ligi Srbije

KMF "Leteći Holanđanin" Vrbas – KMF "Metalac Kolorado" Gornji Milanovac,  6:1 (2:1)

06 dec 2016 0 comment

11. kolo Prve futsal lige Srbije, hala CFK "Dargo Jovović" u Vrbasu, gledalaca: 500. Sudije: Vladan Radulović (Beograd), Marko Marković (Lazarevac).

Strelci: 1:0 Bodonji u 3, 2:0 M. Pokrajac u 6, 2:1 Lalić u 7, 3:1 Arvaji u 26, 4:1 Arvaji u 28, 5:1 Pokrajac u 34, 6:1 Samardžić u 36. minutu. Žuti kartoni: Marjanac (Leteći Holanđanin), Milanković (Metalac Kolorado). Nagomilavanje prekršaja: Leteći Holanđanin 9 (4-5), Metalac Kolorado 8 (5-3).

LETEĆI HOLANĐANIN: ĐUROVIĆ, AČANSKI, BODONjI, SAMARDžIĆ,ŽIVKUCIN, Beljanski, Novaković, Pokrajac, Perović, Mićunović, Marjanac, Arvai, Peković.

METALAC KOLORADO: TEOFILOVIĆ, N. PETROVIĆ, VUKAŠINOVIĆ, V.STOJKOVIĆ, N.JOVANOVIĆ, Maksimović, N.Milanković, Lalić, Radonjić, Pajić.

Derbi donjeg dela tabele 1. Futsal lige Srbije pripao je domaćinu. Vrbaška publika je, po ko zna koji put, imala priliku da vidi odličnu futsal utakmicu, a posle par kola, na  radost domaće publike, konačno i pobedu domaćih u hramu sporta CFK "Drago Jovović". Popularni "Leteći" na vreme su poveli i ovog puta nisu prokockali stečenu prednost već su je, iz minuta u minut, sigurnom igrom i uvećavali. Ovog puta "Leteći" su bili dobri tokom svih 40 minuta. U prvom poluvremenu stvaraju izgledne prilike i postižu 2 gola iz istih, a u drugom poluvremenu domaći pokazuju zašto su poneli epitet favotita na ovom meču. Dodaju "gas" i u drugom poluvremenu bivaju konkretniji nego u prvom, stvaraju šanse i postižu još 4 gola za ukupnih 6:1.

"Leteći" osvajaju 3 jako bitna boda, koja će Vrbašanima znatno pomoći i olakšati borbu za opstanak. "Leteći" se trenutno nalaze tik ispod crte putnika za 2. Fustal ligu Srbije, na deobi su 9. mesta tabele 1. Futsal lige Srbije, koju sa ekipom Novog Pazara dele, sa identičnim skorom, 11 bodova (3 pobede, 2 remija i 6 poraza).

U 1. meču prolećnog dela prvenstva, koje je na programu 17. i 18.02.2017,  KMF "Leteći Holanđanin" dočekuje ekipu prošlogodišnjeg šampiona -  KMF " Ekonomac" iz Kragujevca.