'Štrudlice' lagano do prve ovosezonske pobede

ŽKK "Vrbas - Medela" Vrbas - ŽKK "Šumadija" Kragujevac, 74:56 (18:7, 20:14, 22:21, 14:14)

13 okt 2016 0 comment

Popularne "Štrudlice", ostvarile su prvi trijumf u novoj sezoni pošto su u utakmici 2. kola Prve lige Srbije, savladale ekupu Šumadije, rezultatom 74:56 (18:7, 20:14, 22:21, 14:14). Šumadija je doživela drugi poraz na startu prvenstva.

Utakmica je odigrana pred oko 300 gledalaca u hali CFK "Drago Jovović" u Vrbasu.

Vrbas je na fantastičan način otvorio utakmicu i već posle šest minuta poveo sa 11:0. Tu prednost domaćin je zadržao i na isteku prve četvrtine kada je rezultat glasio 18:7.

Novom serijom, 10:0, tim trenera Dejana Mudreše je u 14. minutu poveo sa 30:9, a u 18. minutu stigao do 24 poena viška - 38:14. Tim iz Kragujevca je do kraja poluvremena uspeo da veže sedam poena.

Vrbas je 20-tak poena prednosti bez većih problema održavao tokom drugih 20 minuta igre. Šumadija je u 28. minutu uspela da smanji zaostatak na 13 poena (51:38), ali ništa više od toga.

Domaći tim utakmicu je završio sa 42 odsto šuta iz igre (30/72), uz prilično loš postotak šuta za tri poena (2/16). Vrbas je imao 30 skokova (11 u napadu), 19 osvojenih i 17 izgubljenih lopti i 13 asistencija.

Šumadija je šutirala 37 odsto iz igre (19/51), uz 31 skok, 7 osvojenih, 28 izgubljenih lopti i devet asistencija.

U domaćem timu Nataša Mijatović je bila najefikasnija sa 19 poena, Džombeta je postigla 18 (8 osvojenih, 5 asistencija) dok je Dušanić postigla 17 poena, uz 11 skokova.

Kod gošći po 14 poena postigle su Trifunović i Lazareska, dok je Jančić postigla 12 poena, uz 8 skokova.

ŽKK "Vrbas - Medela" u narednom kolu gostuje Crvenoj zvezdi u Beogradu.