'Štrudlice' startovale

Košarkašice Studenta pobedile su u Nišu ekipu Vrbasa "Medela", rezultatom 83:65 (23:15, 24:14, 24:23, 12:13).

10 okt 2016 0 comment

Utakmica je odigrana u hali OŠ "Dušan Radović", pred oko 300 gledalaca.

Tim trenera Dimitrija Stojiljkovića posao je praktično ostvario u prvom poluvremenu. ŽKK "Student", je u finišu prve četvrtine stekao osam poena viška (23:15), početkom druge, prvi put stigao do dvocifrene prednosti, a u 20. minutu stekao najvećih 21 poen viška - 47:26.

Stečeno vođstvo domaći tim je uspešno održavao tokom drugih 20 minuta. "Štrudlice" su u nekoliko navrata, mini serijama uspevale da smanje zaostatak, ali ne i da ozbiljnije priprete domaćinu.

ŽKK "Student", delovao je moćno protiv Vrbasa, koji je praktično igrao bez centara na ovoj utakmici (Nataša Mijatović nije putovala za Niš). "Student" je imao šut iz igre 55 odsto (31/56), imao je i 37 skokova (8 u fazi napada), šest osvojenih i 17 izgubljenih lopti. "Vrbas" je sakupio 26 skokova (10 u napadu), uz šut iz igre 38 odsto (26/68), "Štrudlice" su imale šest osvojenih i 12 izgubljenih lopti.

U domaćem sastavu Jeremić je bila najefikasnija sa 20 poena (7 skokova, indeks 30), Nikolić je ubacila 18, Živković 17, uz čak 15 skokova (indeks 35), Stošić 16.
Dok je u ekipi Vrbas, Džombeta postigla 24 poena, Stepanović 15, a Dušanić 11 (8 skokova).

Naredno, 2. kolo PŽLS, "Štrudlice" igraju protiv ekipe, ŽKK "Šumadija" u svom CFK "Drago Jovović", meč je zakazan za sredu, 12.10.2016. sa početkom od 19:30h.