Majkić Miomir osvojio srebro!

Miomir Majkić je, na Prvenstvu Srbije u džudou za seniore, osvojio drugo mesto u težinskoj kategoriji do 60kg.

26 maj 2016 0 comment

Na Prvenstvu Srbije u džudou za seniore, koje je održano 21.05.2016. god. u Vrnjačkoj Banji, Miomir Majkić, član DŽK "Tori" iz Vrbasa, odličnim borbama izborio je titulu vicešampiona države, osvojivši drugo mesto u težinskoj kategoriji do 60kg. Na prvenstvu Srbije učestvovala su dva takmičara Džudo kluba "TORI" iz Vrbasa. Pored Miomira, na ovom prvenstvu nastup je ostvario i Stanko Zarin u težinskoj kategoriji do 73kg.

Miomirov i Stankov uspeh je veći ako napomenemo da su, u finalnim borbama u muškoj konkurenciji, na ovom prvenstvu učestvovali renomirani klubovi iz Beograda (Crvena Zvezda, ODžK Beograd, Rekord Rakovica), Niša (Kinezis) i Novog Sada (Slavija). Ovim uspehom, DŽK "Tori" je postavljen visoko na mapu džudo sporta u Srbiji.