Novi poraz rukometaša

RK "Dinamo" Pančevo - RK "Vrbas" Vrbas,  33:17 (16:15)

09 maj 2016 0 comment

U utakmici 19. kola rukometne SuperB lige Srbije, koja je odigrana 07.05.2016., pred oko 150 gledalaca u Hali sportova "Srelište" u Pančevu, ekipa Vrbasa nije uspela da pruži jači otpor favoritma u ovom meču, ekipi RK "Dinamo", koja je sa ovom pobedom jedan korak bliže plasmanu u najviši rang takmičenja - Super ligu Srbije.

Posle relativno izjednačenog prvog poluvremena i rezultata 16:15, ekipa Vrbasa čitavih 20 minuna u drugom poluvremenu nije uspela da savlada domaćeg golmana. Samim tim, ekipa domaćina u tom periodu utakmice pravi značajnu prednost i rešava pitanje pobednika. Prednost u 50 minutu meča iznosila je 27:16 u korist domaćina. Vrbašani do kraja meča uspevaju da daju još jedan gol u 55. minutu, što je ukupno drugi gol u drugom poluvremenu, i meč se završa sa konačnih 33:17 u korist domaćih rukometaša.

Vrbas je ovim porazom izgubio sve šanse za ostanak u SuperB ligi Srbije i od naredne sezone će se takmičiti u 1. Ligi Srbije -Vojvodina.

U ekipi Vrbasa, na ovom meču su se istakli: Kilibarda Martin sa 6 i Vojičić Ćetko sa 5 pogodaka u mreži pančevaca, dok su u ekipi domaćina, najbolji pojedinci bili: Stojanović Jovan sa 7 i Bunjevčević Miljan sa 6 pogodaka u mreži vrbašana.

U okviru sledećeg, 20. kola SuperB lige Srbije, RK "Vrbas" će ugostiti ekipu RK "Kolubara" iz Lazarevca. Utakmica je zakazana za Subotu, 14.05.2016. od 19 časova.