Štrudlice u play-off startuju sa 3.pozicije

ŽKK "Vrbas - Medela" Vrbas - ŽKK "Student" Niš,  74:53 (20:20, 19:6, 16:11, 19:16)

11 mar 2016 0 comment

Pobedom nad ekipom Studenta, rezultatom 74:53 (20:20, 19:6, 16:11, 19:16), košarkašice Vrbasa osigurale su treće mesto pred start play-offa. Izabranice trenera Dejana Mudreše regularni deo sezone završile su sa učinkom 15 pobeda i sedam poraza. Tim iz Niša je sezonu završio sa 50% uspešnosti, ostvario je 11 pobeda uz isto toliko poraza. Vrbas će u polufinalu play-offa igrati protiv ekipe ŽKK "Crvena zvezda" iz Beograda, a beograđanke će imati prednost domaćeg terena.

Utakmicu u CFK "Drago Jovović" pratilo je oko 500 gledalaca. Najveći deo posla domaći tim je odradio u drugoj i trećoj četvrtini meča. Posle izjednačenih 20:20 u prvoj četvrtini, domaćin je u 16. minutu stekao 11 poena viška (33:22), zatim je stigao i do 15 poena viška (39:24), a poluvreme je završeno sa 13 poena više na svom "kontu" - 39:26. Zahvaljujući dobroj odbrani domaćina, punih šest minuta u trećoj četvrtini, ekipa studenta je bila bez poena, što je ekipa Vrbasa istoristila i povela sa 49:26 u 26. minutu meča. Do kraja susreta nije bilo većih rezultatskih oscilacija, pa je domaćin napravio dobru uvertiru pred play-off PŽL Srbije i završni turnir Kupa Srbije.

U domaćem timu, Ivana Jovović je postigla 23 poena, a Miljana Džombeta i Nataša Mijatović po 12 poena.

Naredni meč ekipa ŽKK "Vrbas - Medela" igra u subotu, 19.03.2016. u 1/2 finalu Kupa Srbije "Milan Ciga Vasojević", koji se ove godine organizuje u Vrbasu u CFK "Drago Jovović".