"Štrudlice" tesno do pobede

ŽKK "Vrbas Medela" - ŽKK "Radnički" Kragujevac, 79:74 (21:18, 18:14, 12:18, 28:24)

25 jan 2016 0 comment

U rezultatski neizvesnoj utakmici, u okviru 15. kola PŽLS, "Štrudlice" su  na svom terenu,  savladale Radnički iz Kragujevca rezultatom, 79:74 (21:18, 18:14, 12:18, 28:24).

Vrbas je stigao do devete pobede, s kojom je ostao na deobi četvrte pozicije koju deli sa ekipom Kraljeva, dok je ekipa Radničkog doživela deveti poraz i sa šest pobeda nalazi se na deobi osmog mesta koju deli sa ekipom Vojvodine. Utakmica je odigrana pred oko 400 gledalaca u CFK "Drago Jovović".

"Štrudlice" su imale blagu rezultatsku prednost većim delom prvog poluvremena. Prvu ozbiljniju prednost domaćin je stekao u finišu treće četvrtine kada je sa sedam vezanih poena stekao deset poena viška - 51:41. Usledio je, međutim, "hladan tuš" i povratak gošći koje su nanizale devet poena i stigle na 51:50 na kraju treće četvrtine. Radnički je bolje zaigrao sredinom poslednje četvrtine i sa pet vezanih poena Sare Milošević poveo je sa 71:63.

Pred kraj meča, na sreću po domaću ekipu, usledile su dve brze trojke preko Jovović i Džombete i ukupna serija "štrudlica" od 11:0. Kapiten Jovović učestvovala je u istoj, sa osam poena. Domaćin je u samom finišu meča, serijom od pet vezanih poena, konačno, "prelomio" meč, poveo sa 79:73 i time rešio pitanje pobednika.

U domaćem timu Miljana Džombeta postigla je 21 poen (7 asistencija), dok su po 15 poena postigle Jovović, Zalar (7 skokova) i Laković (9 skokova), Tijana Cukić je na osam poena dodala i deset asistencija. Kod gošći, Milošević je postigla 25 poena (9 skokova), Trifunović 15 (8 skokova, 8 asistencija), Cvetanović 13 (6 asistencija), a Stevanović 11 (10 skokova).

Košarkašice Vrbasa u narednom 16. kolu PŽLS, gostuju u  Kraljevu. Meč je zakazan za nedelju 31.01.2016.