"Štrudlice" zasluženo do 6. pobede u nizu

ŽKK "Vrbas -Medela" Vrbas - ŽKK "Šumadija" Kragujevac  73:43

13 dec 2015 0 comment

Košarkašice Vrbasa ostvarile su sedmu pobedu u prvenstvu Srbije, pošto su u utakmici 10. kola PŽLS, na svom terenu, savladale Šumadiju iz Kragujevca, rezultatom 73:43 (22:10, 21:9, 22:11, 8:13). Šestom uzastopnom pobedom "štrudlice" su se izdvojile na drugom mestu na tabeli. Šumadija je doživela šesti poraz i trenutno se nalazi na 8. poziciji.

Tim trenera, Dejana Mudreše je od samog starta zaigrao jako i već posle pet minuta poveo sa 15:2. Kada je sredinom druge četvrtine domaćin napravio seriju 13:0 i poveo sa 39:12 bilo je jasno da bodovi ostaju u Vrbasu.

Kod domaćina, u kome je šansu dobilo svih 12 igračica, pet košarkašica je bilo dvocifreno. Najefikasnija, sa 15 koševa, bila je Miljana Džombeta koja je upisala i 11 asistencija. Po 11 koševa postigle su Ivana Jovović (6 skokova) i Polona Zalar (6 skokova), dok su po 10 koševa postigle Milica Radonjić (7 skokova) i Nataša Mijatović (5 skokova).

ŽKK "Vrbas" u narednom 11. kolu PŽL Srbije, putuje na ne baš lako gostovanje u Niš, na "noge" ŽKK "Student". Utakmica je zakazana za sredu, 16.12.2015. od 20 časova.