"Štrudlice" nastavile pobednički niz

"ŽKA" Novi Sad - ŽKK "Vrbas - Medela"  59:71

07 dec 2015 0 comment

U utakmici 9.kola PŽL Srbije, košarkašice "Vrbas - Medele" zabeležile su šestu, a petu uzastopnu, pobedu pošto su kao gošće savladale Novosadsku žensku košarkašku akademiju, rezultatom 71:59 (18:14, 20:11, 17:14, 16:20). "Štrudlice" su ovom pobedom stigle do deobe drugog mesta, dok su Novosađanke sedmim porazom ostale na deobi desete pozicije na tabeli.

Tim trenera Dejana Mudreše je krucijalnu prednost u ovom meču stekao u drugoj četvrtini. Košarkašice Vrbasa su prvi period rešile u svoju korist sa četiri poena viška (18:14), a sredinom druge četvrtine prvi put stekli dvocifrenu prednost i to posle poena Ivane Jovović (30:20). Poenima Milene Laković, Vrbas je do poluvremena imao 13 poena viška - 38:25.

Prva tri minuta trećeg perioda protekla su bez poena Vrbasa, što Novosađanke nisu uspele ozbiljnije da kazne i još više smanje razliku, osim četiri poena za 29:38. Upravo tad su otklonjene sve rezultatske dileme jer je Vrbas serijom 10:0 stigao do prednosti 48:29 u 25. minutu meča.

Imao je, doduše, domaći tim svoj period igre sredinom poslednje četvrtine kada je posle poena Teodore Trebovac stigao na osam poena zaostatka (49:57), međutim nije uspeo u istom ritmu da nastavi meč do kraja.

U redovima Vrbasa sa 21 poenom najefikasnija je bila Ivana Jovović (7 skokova), 13 je ubacila Miljana Džombeta (6 osvojenih) a po 12 Polona Zalar i Milena Laković.

U ekipi trenera Nataše Anđelić, 19 poena postigla je sjajna Jelena Mitrović (10 skokova, 6 blokada) a 10 Mirjana Momirov (9 skokova).

U sledećem 10. kolu PŽLS, ŽKK "Vrbas - Medela" igra u svom CFK "Drago Jovović" protiv ŽKK "Šumadija" iz Kragujevca. Meč je zakazan za petak, 11.12.2015. od 18:30h