Uspešan start sezone za "Štrudlice"

Košarkašice Vrbasa Medele pobedom su započele novu sezonu, u meču 1. kola Prve lige Srbije u svom CFK "Drago Jovović", savladale su Vršac "Swisslion", rezultatom 80:48 (22:10, 17:11, 23:15, 18:12).

12 okt 2015 0 comment

Tim trenera Dejana Mudreše već u uvodnim minutama je stekao prednost 10:3, a posle trojke Džombete u finišu prve četvrtine stigao do dvocifrenog vođstva (17:7). Već sredinom druge četvrtine domaći tim je stekao 20-tak poena viška i praktično već tada osigurao pobedu.

Domaći tim je do pobede pred oko 300 gledalaca stigao sa 29 poena Miljane Džombete, 15 poena Polone Zalar (8 skokova), dok su Ivana Jovović i Tijana Cukić (9 asistencija) postigle po 14 poena.

U ekipi trenera Danijele Rizvić, Marija Spasojević je bila najefikasnija sa 13 poena (6 skokova), dok je Marina Mandić ostvarila dabl-dabl 11 poena i 12 skokova.

Vrbas će u narednom kolu gostovati ekipi ŽKK "Crvena zvezda", meč je zakazan za četvrtak, 15.10.2015. u hali Basket City u Beogradu.