"Štrudlice" poražene u 1/4 finalu Kupa Srbije

Košarkašice Šumadije iz Kragujevca plasirale su se u polufinale Kupa Milana Cige Vasojevića pošto su u Zrenjaninu savladale ekipu Vrbasa "Medele", rezultatom 71:61 (23:15, 17:15, 20:12, 11:19).

06 mar 2015 0 comment

Predvođene Natašom Mijatović i Jelenom Ćulafić Kragujevčane su došle do vođstva 19:8 u osmom minutu. Zahvaljujući veoma raspoloženoj Miljani Džombeti ekipa Vrbasa je uspela da u drugoj četvrtini bude dosta ravnopravnija i u 19. minutu smanji zaostatak na 35:30. Međutim, Šumadija je u samom finišu prvog dela uspela da napravi seriju 5:0 i ponovo dođe do dvocifrene prednosti – 40:30.

Sve dileme oko pobednika susreta bile su rešene već na početku drugog poluvremena kad su izabranice trenera Darka Jakovljevića snažnom odbranom i sigurnom igrom u napadu došle do nedostižnog vođstva – 54:33. Imale su Kragujevčanke i „+24“ u 35. minutu (71:47), ali je tim trenera Dejana Mudreše u finišu utakmice serijom 14:0 uspeo da ublaži poraz – 71:61.

ŠUMADIJA: Milošević 8, Todorović, Celić, Stanisavljević, S. Raković 7, Katić 12, Bezarević, Martinović, K. Raković 6, Matović 2, Mijatović 19, Ćulafić 17.

VRBAS MEDELA: Džombeta 37, Marković, Bjekić, Cejović, Brkić, Cukić 9, Jovović 5, Janković 4, Repček, Tomić, Antić 2, Lukić 4.