Poraz košarkašica Vrbasa

Košarkašice Vojvodine NS savladale su kao gošće Vrbas Medelu u CFK "Drago Jovović" u prvom meču 19. kola prvenstva Srbije rezultatom 111:72 (29:10, 24:22, 28:20, 30:20).

15 feb 2015 0 comment

Novosađanke su upisale 14. pobedu kojom su trenutno preuzele drugu poziciju sa 32 boda, dok je Vrbas posle sedmog poraza na četvrtom mestu sa 31 bodom.

Utakmica je praktično odlučena u prvih pet minuta kada je tim iz Novog Sada poveo sa 16:0. Tandem Laković - Vida nije imao problema sa odbranom domaćeg tima i lako je doneo veliku prednost svom timu.

Gošće su u sve četiri četvrtine bile bolji rival i na kraju zasluženo upisale ubedljivu pobedu.

Pet igračica Vojvodine bilo je dvocifreno. Najbolji akter meča bila je Milena Laković sa dabl-dabl učinkom i indeksom 40 - 25 poena i 18 skokova. Vučetić je postigla 22 poena (10 asistencija), 21 poen ubacila je Pašić (8 skokova, 7 asistencija), 19 je postigla Vida (9 skokova), a 14 Čorto.

U redovima Vrbasa Džombeta je bila najefikasnija sa 28 poena, Cukić je postigla 16 (12 asistencija), a Jovović 14 (6 skokova).