"Štrudlice" novom pobedom grabe ka play off-u

Košarkašice Vrbasa Medele savladale su na domaćem parketu ekipu Vršca Swisslion rezultatom 79:64 (16:15, 21:10, 18:17, 24:22) i upisale 12. pobedu u sezoni, čime su stekle tri trijumfa više u odnosu na današnjeg rivala.

31 jan 2015 0 comment

Utakmica 17. kola Prve lige Srbije odigrana je u SC "Drago Jovović" pred oko 500 gledalaca.

Domaći tim je iskoristio činjenicu da u redovima gostujuće ekipe nije bilo najbolje igračice Marine Mandić, te je sve četiri četvrtine rešio u svoju korist. Doduše, u tri je rezultat bio krajnje tesan, dok je razliku za pobedu tim Dejana Mudreše napravio u drugoj četvrtini, koju je rešio u svoju korist rezultatom 21:10.

Obe ekipe su imali isti procenat šuta iz igre (po 38 odsto), Vršac je za tri skoka nadmašio domaćina (43-40), ali je ključna razlika napravljena u osvojenim i izgubljenim loptama. Vrbas je osvojio 14 i izgubio devet lopti, dok je Vršac osvojio sedam lopti i izgubio 21 loptu. Krajnji indeks 89-54 u korist domaćina.

Tijana Cukić je bila najbolji akter utakmice sa indeksom 38, postigla je 26 poena, uz devet asistencija i pet osvojenih lopti. Džombeta je postigla 23 poena, Jovović 10 (8 skokova), dok je Antić pored četiri poena imala 14 skokova.

U ekipi iz Vršca Dragana Nikolić je ostvarila dabl-dabl sa 19 poena i 11 skokova, Janković je takođe ostvarila dabl-dabl od 16 poena i 11 skokova, 13 je postigla Ćorda, a Podunavac devet poena, uz deset skokova