"Štrudlice" poražene u Boru

Košarkašice "Vrbas-Medele" izgubile su u Boru od istoimene ekipe Bora rezultatom 56:54 (13:17, 14:7, 13:13, 16:17) u utakmici 14. kola Prve lige Srbije.

18 jan 2015 0 comment

Bor je ostvario četvrtu pobedu, uz deset poraza, dok je Vrbas doživeo četvrti poraz, uz deset pobeda. Utakmicu je pratilo oko 500 gledalaca u Boru.

Tokom svih 40 minuta viđena je rezultatski ravnopravna borba. Vrbas je u 39. minutu serijom 5:0 izjednačio na 52:52, da bi Petrović pod prekršajem pogodila za 54:52. Nije bila uspešna sa linije penala, ali je Antić u poslednjem minutu izjednačila na 54:54. Konačan rezultat postavila je Radić sa linije slobodnih bacanja, a Vrbas nije uspeo iz tri pokušaja da pogodi za produžetak.

Petrović je sa 26 poena bila najbolji akter u domaćem timu, Radić je ubacila 12, uz 8 skokova. Na strani Vrbasa Džombeta je postigla 22 poena (6 skokova), Jovović 10. Treba istaći i 6 poena i 13 skokova Janković, kao i 4 poena i 12 skokova Lukić.

Vrbas u narednom kolu (sreda 21.01.) dočekuje Radnički iz Kragujevca.