Košarkašice Vrbasa izgubile u Subotici

Do četvrtog trijumfa u sezoni, koji im daje minimalnu nadu za opstanak u ligi, košarkašice Spartaka došle su u meču 16. kola Prve lige protiv Vrbasa Medele - 78:72 (19:13, 19:15, 24:20, 16:14).

23 jan 2015 0 comment

Utakmica je odigrana u hali "Dudova šuma" pred oko 50-ak gledalaca.

Spartak je serijom 7:0 finiširao prvu četvrtinu i preuzeo vođstvo koje nije ispuštao do kraja utakmice. Subotičanke su do najveće prednosti stigle u 23. minutu (50:31), a poslednji nalet Vrbasa odbile su sredinom poslednje četvrtine kada je Vrbas prišao na 62:56.

Kod domaćina sa po 16 poena najefikasnije su bile Veselovski (9 skokova) i Vidović (9 skokova), 14 je postigla Zlajić, a po 11 Pavlov i Suturović.

U ekipi Vrbasa Džombeta je postigla 29 poena, Jovović 23 (15 skokova), a Cukić 11.

Ovom pobedom Spartak je popravio šanse za opstanak, ali je i dalje u zoni ispadanja. Vrbas je petim porazom, uz 11 pobeda, ugrozio drugo mesto na tabeli.

U narednom, 17. kolu PLS, subota, 31.01.Vrbas ce dočekati ekipu Vršca.