Vrbašanke stotkom do šestog trijumfa

Košarkašice Vrbasa savladale su na svom parketu Spartak 100:74 (18:13, 20:22, 32:16, 30:23)

19 dec 2022 0 comment

Angažovano u odbrani i strpljivo u napadu su krenule Vrbašanke, što ih je dovelo do prednosti 6:0 nakon četiri minuta. Ostatak prvog perioda prošao je bez većih rezultatskih oscilacija, pa je na prvom odmoru domaćin zadržao prednost- 18:13.

Nastavak je doneo sličan scenario. Prilazile su gošće, ali nisu uspele da preokrenu, pa je Vrbas na poluvreme otišao sa 38:35.

Početak drugog dela je rešio pobednika. Ekipa ju je otvorila serijom 8:0, otišla na dvocifrenu prednost, bila raspoložena napadački, pošto je u trećoj četvrtini ubacila 32 poena i posle pola sata igre vodila 70:51.

U poslednjih 10 minuta je razlika povećana. Mlađe Štrudlice dobile su šansu i dale svoj doprinos u ovoj, veoma bitnoj pobedi, šestoj u prvenstvu. Veliku zahvalnost dugujemo našoj vernoj publici koja je došla i bila naš šesti igrač.

Luketa, Vučetić Ana 8, Jozić 2 (10 asistencija), Jovović 21, Marčetić 29, Perunović, Reljić, Popović 8, Vučetić Anđela, Marojević 2, Mijatović 23 (devet skokova), Janković 7.

U poslednjoj ligaškoj utakmici u 2022, Vrbas će narednog vikenda ugostiti Novosadsku ŽKA.

Autor: Mališa Miljanić, PR ŽKK VRBAS