Nova pobeda !

Vrbaške heroine savladale su Radivoj Korać u triler završnici nakon 45 minuta borbe, rezultatom 79:78 (21:19, 17:20, 16:15, 15:14, 10:9)

17 feb 2022 0 comment

Uvod meča pripada gošćama, koje su u jednom momentu imale 1:10. Vrbašanke se bude i do kraja preokreću za 21:19 na isteku prvog perioda.

U drugom kvartalu, koji je bio u egalu, bolje su bile Žućkove naslednice, i na poluvreme otišle sa prednošću- 38:40.
Identičan je bio i treći period, koji su dobile Vrbašanke, smanjivši prednost Beograđanki na minimum- 54:55.

Ništa manje dramatičan nije bio ni finiš meča, u kom su gošće ispustile plus od pet poena, pa je penal završnica dovela do toga da se igra dodatnih pet minuta.

U produžetku su naše Štrudlice ponovo jurile mininalan zaostatak, ali su došle do itekako zasluženog trijumfa, četvrtog vezanog, odnosno osmog u šampionatu.

Kakva borba, kakvo srce ovih devojaka! Odbranili smo domaći teren, zajedno sa vama, koji ste nam pružali podršku sa tribina, ovo je i vaša pobeda!