Poraz "Štrudlica" u Beogradu

U meču 18. kola prvenstva Srbije, košarkašice Crvene zvezde savladale su Vrbas Medelu rezultatom 83:60 (20:12, 15:19, 19:13, 29:16).

08 feb 2015 0 comment

Crveno-bele su time stigle do sedme pobede, čime su izbegle opasnu zonu. Vrbas je šestim porazom u sezoni pao na treće mesto, koje trenutno deli sa Šumadijom.

Domaći tim je sjajno ušao u meč i poveo sa 11:2 posle pet minuta, da bi prvu četvrtinu završio sa osam poena viška - 20:12. Gošće su drugu četvrtinu odigrale znatno bolje, prišle na jedan poen, da bi u finišu Zvezda trojkom Aleksandre Katanić otišla na poluvreme sa četiri poena viška - 35:31.

Drugih 20 minuta u potpunosti su pripali domaćem timu. Zvezda je sredinom treće deonice stekla desetak poena prednosti, da bi u poslednjoj četvrtini potpuno razoružala gošće i na kraju upisala ubedljivu pobedu.

Crveno-bele je do pobede predvodio fantastičan trio Snežana Bogićević (26 poena, 10 skokova, 5 asistencija), Aleksandra Katanić (20 poena, 13 skokova, 6 asistencija) i Mina Đorđević (14 poena, 11 skokova).

Vrbas u narednom kolu dočekuje Vojvodinu, subota  14.02.2015.