Štrudlice rutinski do novih bodova

ŽKK "Vrbas - Medela" -Vrbas : ŽKK "Vršac" - Vršac, 95:66 (17:12, 34:19, 29:16, 15:19)

20 nov 2017 0 comment

Do četvrte pobede u prvenstvu Srbije, ekipa Vrbasa, stigla je trijumfom nad Vršcem, u okviru 7. kola. „Štrudlice“ su na svom parketu pred oko 450 gledalaca, slavile rezultatom 95:66 (17:12, 34:19, 29:16, 15:19). Ekipa Vršca, samo je u uvodnim minutama meča uspevala da održava rezultatsku ravnotežu, međutim domaći tim je serijom 13:1, prelomio rezultat u svoju korist i faktički u tim momentima prelomio i dalji tok meč u svoju korist. Sedam vezanih poena Bijelović, na startu druge četvrtine, pokrenuli su domaći tim, u četvrtini u kojoj je postigao čak 34 poena i tada već i praktično rešavaju pitanje pobednika na meču. Prednost Vrbasa je rasla iz minuta u minut, da bi na kraju poluvremena rezultat glasio 51:31. Prednost domaće ekipe je u trećoj četvrtini išla i do 40 poena prednosti, rezultat na semaforu u tomm momentu iznosio je, 75:35. Međutim, u finišu meča, trener domaće ekipe, Dejan Mudreša, dao je šansu mlađim igračicama, koje su imale manju minutažu u prethdnim mečevima, što je Vršac donekle iskoristio da delimično ublaži poraz. Svih 11 igračica u "rosteru" ekipe Vrbasa upisalo se u listu strelaca. Najefikasnije su bile Bijelović sa 18 poena (6 skokova), Erak sa 17 (11 skokova), Dušanić sa 14 i Podunavac sa 11 poena (6 skokova). U timu iz Vršca, sjajnu partiju prikazala je Ines Ćorda, sa 24 poena i bila je najefikasnija igračica na meču, takođe je zabeležila i 6 skokova, dok je poen manje postigla Jakšić uz 10 skokova.

Ekipa ŽKK "Vrbas Medela" u narednom, 8. kolu PŽLS, u svom CFK "Drago Jovović" dočekuje ekipu ŽKK "Bor", meč je zakazan za subotu, 25.11.2017. sa početkom od 19h.