Uspeh PK "Bjelica" na pionirskom prvenstvu Srbije

U Bečeju 25-26.03.2017. održano je prvenstvo Srbije za pionire.

28 mar 2017 0 comment

Na prvenstvu  je učestvovalo 67 klubova i preko 300 najboljih plivača Srbije, pionirskog uzrasta. PK "Bjelica" Vrbas je učestvovao sa dve svoje plivačice i ostvario do sada najveći uspeh.

Sara Pavljuk je osvojila 5 medalja: dve titule prvaka Srbije na 400 kraul i 200 kraul, vicetitulu na 200 mešovito i dva treća mesta na 100 kraul i 100 leđa. Najvredniji rezultat na prvenstvu Srbije imala je Sara u trci 200m kraul gde je osvojila 428 bodova i pehar za najbolju plivačicu, Sari  je ovo 27. pehar, ali ovaj joj je sigurno najznačajniji.

PK "Bjelica" Vrbas ove godine slavi svoj jubilej, 10 godina od postojanja kluba i baš na svoj jubilej beleži do sada svoje najbolje rezultate. Na Vojvođanskom prvenstvu osvojeno je 18 medalja, od kojih je 9 titula prvaka Vojvodine i 9 titula viceprvaka Vojvodine. Titule prvaka Vojvodine su osvojene u tri različite kategorije sa četiri različita plivača Sara Pavljuk- pionir, Jelena Kosović i Milena Mandić - kadeti i Luka Vučković - junior.

PK "Bjelica" ističe da veliku zahvalnost duguje Centru za fizičku kulturu "Drago Jovović" i Opštini Vrbas, koji su im obezbedili bolje uslove za rad.