Štrudllice rutinski do pobede

ŽKK "Vrbas Medela" Vrbas - ŽKK "Šabac" Šabac, 72:68 (24:16, 25:13, 13:15, 10:24)

27 feb 2017 0 comment

Košarkašice "Vrbas - Medele" savladale su u okviru 19. kola Ženske košarkaške lige Srbije ekipu Šapca rezultatom 72:68 (24:16, 25:13, 13:15, 10:24). "Štrudlice" su ostvarile 11. pobedu i trenutno imaju 30 bodova, jedan manje u odnosu na Vršac i Kraljevo. Šabac je doživeo 11. poraz što ga trenutno ostavlja na osmom mestu sa 29 bodova.

Utakmica je odigrana u CFK "Drago Jovović" pred oko 250 gledalaca.

Vrbašanke  su meč otvorile sa 11:2, što je bio uvod u sjajno prvo poluvreme domaćeg tima. Izabranice trenera Dejana Mudreše na kraju prve četvrtine imale su prednost 24:16, a u drugoj četvrtini stekle su 20 poena viška, gde su serijom 11:0 stigle do prednosti 40:20, a poluvreme završile vođstvom 49:29. Treća četvrtina nije donela veće rezultatske oscilacije. Domaćin je uglavnom uspešno održavao 20-ak poena prednosti, a konačnih 62:44 na isteku ovog perioda postavila je Džombeta trojkom. Visoka prednost donela je određenu dozu opuštanja kod domaćina, što je Šabac iskoristio i opasno pripretio poenima Mirjane Velisavljević. Šapčanke su u 39. minutu prišle na tri poena (68:65) ali u penal završnici nisu uspele dodatno da ugroze prednost domaćeg tima. Na kraju, zaslužena pobeda "Štrudlica".

U ekipi Vrbasa sa po 19 poena najefikasnije su bile Miljana Džombeta (7 asistencija) i Nataša Mijatović (8 skokova), a 18 poena postigla je Olga Stepanović. Kod gošći najefikasnija je bila Bojana Stevanović sa 20 poena (13 skokova), 14 je postigla Dragana Jokić (6 skokova), a 12 Mirjana Velisavljević (7 skokova).

ŽKK "Vrbas - Medela" u narednom kolu gostuje ekipi ŽKK "Spartak" u Subotici. Meč je zakazan za subotu, 25.02.2017. u SC "Dudova šuma".