Štrudlice poražene u Kraljevu

ŽKK "Kraljevo" Kraljevo - ŽKK "Vrbas - Medela" Vrbas 60:54 (17:16, 20:10, 9:14, 14:14).

25 okt 2016 0 comment

U utakmici 4. kola PŽLS, košarkašice Kraljeva savladale su na svom terenu, ekipu  ŽKK  "Vrbas Medela", rezultatom 60:54 (17:16, 20:10, 9:14, 14:14). "Malene" su zabeležile treći trijumf u sezoni i izjednačile se sa timovima koji dele vrh tabele sa skorom 3:1, dok su "Štrudlice" posle došta teškog rasporeda doživele treći poraz uz jednu pobedu. Utakmica je odigrana u hali sportova kraj Ibra, pred oko 300 gledalaca. Većim delom utakmice viđena je ravnopravna igra. U prvoj četvrtini ekipe su se smenjivale u vođstvu, a taj period, ipak je pripao domaćem timu rezultatom 17:16, posle trojke Tamare Bajić. Ispostavilo se na kraju da je druga četvrtina bila ključna po krajnji rezultat. Domaćin je u tom periodu napravio dvocifrenu prednost koju je uspešno zadržao do kraja utakmice. Vrbas je u prvih šest minuta ove četvrtine postigao samo dva poena, a domaćin je serijom 11:0 stigao do vođstva 28:18 u 16. minutu. Na isteku prvog poluvremena kraljevčanke su imale 11 poena viška - 37:26. Vrbas je početkom treće četvrtine ušao u ritam, napravio seriju od sedam vezanih poena, ali i propustio nekoliko šansi da se dodatno približi domaćinu. Ipak, to mu je pošlo za rukom u 27. minutu kada je posle poena Latinke Dušanić prišao na dva poena minusa (39:37). Usledio je period bolje igre domaćina i veoma bitna trojka Ivane Šerić u finišu trećeg perioda za 46:38. Šerić je u ovoj utakmici bila meč viner jer je već početkom poslednje četvrtine pogodila novu trojku i odvela svoj tim na 49:42 u 31. minutu. Kraljevo je u 33. minutu ponovo steklo dvocifrenu prednost (52:42) i praktično otklonilo sve dileme oko krajnjeg ishoda. Domaći tim je utakmicu završio sa 41 odsto šuta iz igre (21/51), uz osam trojki iz 28 pokušaja (21 odsto) i 13 uspešnih ubačaja iz 22 pokušaja za dva poena (59 odsto). Vrbas je šutirao 35 odsto iz igre (18/52), za tri poena 15 odsto (3/20) i 47 odsto za dva (15/32). Kraljevčanke su zabeležile 28 skokova (četiri u napadu), imale šest osvojenih i 14 izgubljenih lopti, dok je Vrbas upisao 31 skok (šest u napadu), osam osvojenih i 13 izgubljenih lopti. Aleksandra Katić je sa 16 poena bila najefikasnija u domaćem timu. Ivana Šerić je postigla 13, a Marijana Paunović 10. Kod "Štrudlica", Nataša Mijatović je ostvarila dabl-dabl učinak od 15 poena i 12 skokova, poen manje postigla je Latinka Dušanić, a Jelena Nikpaljević 11 poena.

U naredom 5. kolu PŽLS, ekipa ŽKK "Vrbas - Medela" dočekuje novosadsku "Vojvodinu", meč je zakazan za subotu, 29.10.2016. sa početkom od 19h.