"Štrudlice" tesno do bodova u Subotici

ŽKK "Spartak" - Subotica: ŽKK " Vrbas" - Vrbas   60:65 (19:13, 10:17, 24:18, 12:12)

15 feb 2016 0 comment

U utakmici 19. kola Prve ženske lige Srbije, "Štrudlice" su, u teškoj i izjednačenoj utakmici, uspele da savladaju u Subotici ekipu Spartaka rezultatom 65:60 (19:13, 10:17, 24:18, 12:12). "Štrudlice" su se ovom pobedom osamostalile na četvrtoj poziciji sa učinkom 12-7 i napravile veliki korak ka plasmanu u play-off. "Golubice" su doživele deseti poraz i izgubile sve šanse da se uključe u borbu za titulu.

Utakmica je odigrana pred oko 100 gledalaca u subotičkoj hali "Dudova šuma". Gošće su bile bolji rival u prvoj četvrtini koju su rešili u svoju korist rezultatom 19:13. Sredinom druge četvrtine imale su devet poena viška (27:18) posle poena Džombete, međutim usledila je serija domaćeg tima 12:0 i preokret za minimalno vođstvo domaćeg tima na poluvremenu 30:29. U prvoj polovini treće četvrtine rivali su se smenjivali u vođstvu, da bi u finišu Vrbas napravio pet poena viška 53:48. Vrbašanke su dugo održavale prednost između dva i šest poena prednosti. Suturović je sa dva poena u 39. minutu smanjila prednost Vrbasa na 59:62 da bi Vidović jednim slobodnim bacanjem dodatno unela neizvesnost (60:62). Ipak, prvo je Cukić pogodila za dva poena, potom je Mijatović osvojila loptu a Jovović bila polovična sa linije slobodnih bacanja za konačnih 65:60.

Nataša Mijatović je sa 25 poena bila najefikasnija u svom timu, Ivana Jovović je dodala 21, a Miljana Džombeta 12 poena. Kod domaćina Rada Vidović je bila najefikasnija sa 28 poena, 14 je postigla Nataša Pavlov (8 skokova), a 10 Sanela Suturović.

Posle dvonedeljne pauze, zbog obaveza reprezentacije, ŽKK "Vrbas" će nastaviti takmičenje 27.02.2016.god. (najverovatnije od 19h), kad u okviru 20. kola PŽLS u svom CFK "Drago Jovović" dočekuje  ekipu Novosadske "ŽKA".