"Štrudlice" do pobede u Novom Sadu

ŽKK "Vojvodina" - ŽKK "Vrbas -Medela" 64:83 (22:29, 13:17, 8:16, 21:21)

12 feb 2016 0 comment

Košarkašice Vrbasa savladale su, u poslednjem meču 18. kola PŽL Srbije, Vojvodinu u Novom Sadu rezultatom 83:64 (29:22, 17:13, 16:8, 21:21).Izabranice Dejana Mudreše su 11. pobedom u sezoni stigle na deobu četvrtog mesta koje dele sa Vršcem, dok je Vojvodina ostala na osmoj poziciji sa sedam pobeda, uz 11 poraza.

Utakmica je odigrana pred oko 75 gledalaca u maloj sali "Spensa". Posle izjednačenog starta, "Štrudlice" su serijom 11:2 u finišu prve četvrtine povele sa 26:19 a sedam poena viška zadržale su do isteka četvrtine, 29:22. Trojkom Jovović u 16. minutu Vrbas je prvi put stekao dvocifrenu prednost 42:31 a istih 11 poena viška zadržao je do poluvremena, 46:35. Košarkašice Vrbasa su sjajno otvorile treću četvrtinu i praktično u tom periodu rešile meč u svoju korist, "Štrudlice" su u tom periodu napravile seriju 9:1, za vođstvo 55:36. Vojvodina do kraja meča nije uspela da spusti zaostatak ispod deset poena.

Vrbas je imao bolji šut iz igre (36-76, 47%), Vojvodina (22-71, 31%). Zanimljivo je da su "Štrudlice" izvele samo jedno slobodno bacanje na celoj utakmici i uspešno su ga realizovale.  U parametrima skokovi, osvojene i izgubljene lopte, rivali su bili izjednačeni. Vrbas je imao i 25 asistencija, u odnosu na deset ekipe Vojvodine.

U pobedničkom timu Jovović je postigla 20 poena (6 skokova), po 19 su ubacile Džombeta (10 asistencija) i Laković (9 skokova), dok je Rajić postigla 15 poena. Kod domaćina Pašić je postigla 27 poena (7 skokova, 6 osvojenih), 17 je ubacila Čorto, a 10 Ilić (16 skokova).

U narednom 19. kolu PŽLS, ŽKK "Vrbas - Medela" gostuje u Subotici, ekipi ŽKK "Spartak", meč je zakazan za nedelju 14.02.2016.