"Štrudlice" u Nišu do 7. uzastopne pobede

ŽKK "Student" Niš - ŽKK "Vrbas - Medela"   70:78

19 dec 2015 0 comment

Košarkašice Vrbasa ostvarile su osmu pobedu u šampionatu Srbije, pošto su kao gošće u utakmici 11. kola PŽLS savladale ŽKK "Student" u Nišu, rezultatom 78:70 (23:11, 17:15, 19:27, 19:17). Bila je to sedma vezana pobeda popularnih "Štrudlica", koje su time nanele Studentu osmi poraz u sezoni.

Utakmica je odigrana pred oko 150 gledalaca u OŠ "Dušan Radović" u Nišu. "Štrudlice" su sjajno finiširale prvu četvrtinu i sa 13 vezanih poena poveo 23:11. Do najvećeg vođstva gošće su stigle u 20. minutu trojkom Džombete (40:24), da bi poluvreme završile sa 14 poena viška - 40:26. Dugo su košarkašice Vrbasa održavale 15-tak poena prednosti u trećem periodu, međutim Student je sa osam vezanih poena i trojkom Stojčić u samom finišu četvrtine četvrtine prišao na šest poena minusa - 53:59. Košarkašice Studenta su poenima Ćirov za 65:69 u 36. minutu nagovestile dramu, međutim u narednim minutama nisu uspele da nađu put do koša rivala.

ŽKK "Vrbas" je vezao pet poena i u poslednja dva minuta osigurao pobedu. "Štrudlice" su za nijansu bile preciznije u šutu (48 procenata, naspram 47 procenata ŽKK "Student"), a većim brojem osvojenih lopti (12 - 6) i manjim brojem izgubljenih (16 - 21) uspele su da nadoknade bolji skok rivala (24 - 32).

U pobedničkom timu četiri igračice imale su dvocifren košgeterski učinak, Jovović je bila najefikasnija sa 21 poenom, 18 je ubacila Džombeta, 15 Mijatović (7 osvojenih lopti), a 13 Laković (6 skokova).

U narednom 12. kolu PŽLS, ŽKK "Vrbas" putuje na još  jedno teško gostovanje u Vršac. Utakmica je zakazana za nedelju, 20.12.2015, u SC "Milenijum" od 15:30h.