"Štrudlice" nemoćne protiv "Koraća"

ŽKK "Vrbas - Medela" - Vrbas : ŽKK "Radivoj Korać" - Beograd, 55:74 po četvrtinama, (14:22, 14:25, 12:11, 14:19).

26 okt 2015 0 comment

Ekipa Radivoja Koraća zadržala je stopostotan učinak u prvenstvu Srbije, pošto su u utakmici 3. kola u Vrbasu, savladale "štrudlice" , Vrbas posle ovog kola, ima učinak 1:2.

ŽKK "Vrbas" je nastupio bez Nataše Mijatović, a  gosti bez Anje Spasojević, kada su u pitanju standardne prvotimke.

Vrbas je u uvodnim minutama stekao prednost 9:4, međutim, usledila je serija beogradskog tima od 11:0, kojom ekipa gostiju, preuzima vođstvo i ne ispušta ga do kraja meča. Gošće su meč prelomile u drugoj polovini drugog perioda kada prave seriju 14:2 za 43:24 u 19. minutu. Korać je gotovo rutinskom igrom priveo utakmicu kraju, iako je Vrbas u jednom trenutku pretio da učini meč rezultatski zanimljivijim. Jovović Ivana je u 34. minutu, približila svoj tim na 11 poena minusa (47:58), što je bila serija domaćina 9:0. Međutim, usledio je žestok odgovor Koraća i period u kome je ostvario rezultat 16:2 za siguran trijumf na kraju. Domaćin je imao veći broj osvojenih lopti i manji broj izgubljenih, ali je u potpunosti nadskočen od strane rivala, koji je pri tom imao i daleko veći procenat šuta.

Ekipa ŽKK "Vrbas-Medela" u narednom kolu gostuje Radničkom u Kragujevcu.