PK "Bjelica" na plivačkom mitingu "Mladost" u Banja Luci

U subotu je u Banja Luci održan je IV međunarodni plivački miting "Mladost", na kojem je učestvovalo 350 plivača iz Srbije, BiH, Hrvatske i Slovenije.

24 feb 2015 0 comment

PK "Bjelica" je osvojio dva pehara za najuspešnije takmičare i 15 medalja: 6 zlatnih, 5 srebrnih i 4 bronzane.
Oboreno je mnogo ličnih rekorda a najuspešniji na ovom mitingu bili su:
Jelena Kosović - zlato 50m delfin, ledja, srebro 50m prsno i kraul i zbirom FINA bodova iz sve četiri trke osvojila je pehar za najuspesniju takmičarku.
Sara Pavljuk je osvojila 3 zlatne medalje na 50m kraul, ledja, prsno kao i pehar za najušpeniju takmičarku u svojoj kategoriji.
Miro Rasković - zlato 100m prsno, srebro 100m leđa, bronza 50m ledja, prsa, i 100m slobodno.
Milena Mandić - srebro 50m leđa, kraul
Rajković Aleksandar - bronza 100m delfin.

Sledeće takmičenje je u Bečeju i ujedno to će biti poslednja provera pred prvenstvo Vojvodine i Srbije gde se nadamo odličnim rezultatima kao i prethodnih godina.